לעבוד עם מה שיש כדי ליצור את מה שאין סוף אפשרויות

מאת: בשעה 3:49 pm נושאים: מאמרים

המסע להגשמת החלומות האמיתיים שלנו דומה לכריית יהלומים. כי הוא לא כרוך במרדף אחרי משאבים מיחוצה לנו, אלא בגילוי וליטוש משאבים טבעיים שקיימים בתוכינו. למכרה היהלומים הפנימי שלנו ניקרא "בנק האוצרות". על מנת להגיע אליו יש לעבור מתודעת "שיפור עצמי" לתודעת "מימוש עצמי". בשורות הבאות נגלה למה וננפץ מיתוס שגוי בנושא

כדי להגשים את החלומות האמיתיים שלנו עלינו להצמיח (לפתח) את הנשמה שאנחנו. ככל שנעשה את זה נתמלא באנרגיית חיים, שתהפוך באופן טבעי מרצונות מופשטים לתוצאות גשמיות בכל תחומי החיים כגון פרנסה, קריירה, יחסים, בריאות, מודעות וכדומה. איך זה קורה מה עלינו לעשות כדי שהפלא הזה יקרה גם לנו?

צמיחה טבעית

הנשמה היא גוף אור מופשט (מטאפיסי). מקובל לכנות אותו גם "ניצוץ אלוהי". הנשמה היא החלק בנו שחולם והגוף הפיסי שלנו הוא החלק בנו שהופך את החלומות של הנשמה למציאות גשמית.

כדי שזה יקרה, הנשמה נכנסת לגוף הפיסי שלנו כמו יד שנכנסת לכפפה ונוכחת בו. הנוכחות הזאת יוצרת אור (כי הנשמה היא אור) שממלא את כל המרחב האישי שלנו. כלומר, את הגוף הפיסי (כולל האיברים הפיסיים והמטאפיסיים בתוכו כגון צ'אקרות וערוצי אנרגיה) ואת השדה האנרגטי סביב לגוף הפיסי שמכונה "הילה".

כשהנשמה נוכחת במרחב האישי שלנו (בגוף ומסביבו – ההילה) האור שלה הופך לאנרגיית חיים שמטעינה את המרחב האישי שלנו (את הגוף ואת סביבתו – ההילה)  בחיוניות, התלהבות ותשוקה לבטא את עצמנו בעולם. האיכויות ההלו גורמות לנו למצוא את עצמנו מגישימים באופן ספונטני את מה שהנשמה חולמת.

ככל שנוכחות של הנשמה במרחב באישי שלנו גדלה היא מטעינה אותו ביותר אור, שיוצר יותר אנרגיית חיים טבעית וכך הופך את מלאכת הגשמת החלומות שלנו ליותר קלה, פשוטה ומהנה.

אפשר לדמות את הנשמה ליהלום, שעל מנת להפוך אותו מפוטנציאל שחבוי בבטן האדמה לנכס בעל ערך, יש לגלות וללטש אותו. מה שאנחנו רוצים ללטש בחיים שלנו זה את הדברים הבאים:

1. את החיבור והקשבה לנשמה שאנחנו ולגוף הפיסי
2. את התקשורת בין הגוף שלנו לנשמה שאנחנו כדי שיפעלו בהרמוניה

ליטוש החיבור והקשב לגוף ולנשמה

תהליך ליטוש יחסי הגוף – נשמה עוסק ב"מימוש עצמי" ולא ב"שיפור עצמי". אלו שתי גישות שונות מן היסוד. אימוץ כל אחת מהן מייצר תוצאות שונות בתכלית.

שיפור עצמי נובע מתפיסה שאנחנו מקולקלים ולכן עלינו לעסוק ב"תיקון עצמי". אני חולקת עליה מהיסוד, מכיוון שהיא מבוססת על תודעת מחסור ונובעת מהשאלה: מה אין בי, חסר לי או לא בסדר בי, שעלי לשנות?

שיפור עצמי מניב חוסר שביעות רצון תמידית ורדיפה נצחית אחרי מה שעדיין אין לנו, שלא עשינו ולא היינו. אם נאמץ נחבר בנתיב הזה נמצא את עצמנו עובדים קשה מדי כדי להגשים את עצמנו. כתוצאה מכך נרגיש תשישות שנובעת מתחרות עם עצמנו ועם העולם.

בכל פעם שנשיג את מבוקשנו נחוש שוב לא מסופקים ונמהר לשוב אל המרדף האין סופי אחר האושר המרוחק, המתרחק מאתנו ככל שאנו מתקרבים אליו. לכן, שיפור עצמי נובעת ממחסור ומייצרת מחסור.

לעומת זאת, מימוש עצמי נובע מתודעת היש, תודעת השפע, ומבוססת על השאלה: מי אני ומה יש בי שרוצה לצאת לאור? כלומר, מה הסיבה שהיגעתי לחיים האלה ומהי דרכי הייחודית להפוך את הסיבה הזאת מחלום למציאות גשמית  בכל תחומי החיים? מה המתנות שהבורא חנן אותי בהם, מה הוא שם לפני בכל רגע בזמן הווה, כקצה חוט שאמור להוביל אותי אל האוצר שלי?

נכון שאנחנו לא מושלמים, אך אנחנו שלמים לחלוטין. קח נולדנו. זאת אומרת שיש בנו את כל הנחוץ למימוש עצמי. עלינו רק להעיז להציץ פנימה ולעבוד עם מה שיש לנו. זאת ועוד, מה שיש לנו זה בדיוק מה שאנחנו צריכים כדי לממש את עצמנו. לא פחות ולא יותר. אם הבורא היה חושב אחרת הוא היה נותן לנו משהו אחר שאין לנו כרגע.
אך חינכו אותנו ש"הדשא של השכן ירוק יותר" ולכן אם אין לנו מה שיש לו עדיף שנתאמץ להשיג את זה כדי להיות מאושרים.

ליצור את מה שאנחנו רוצים בתנאים הקיימים – העיקרון

כמו כריית יהלומים, גם מימוש עצמי כרוך בעבודה, אך העבודה נעשית עם מה שיש, כדי ליצור את מה שאין. ה"אין" הוא לא דבר חסר, אלא אינסוף אפשרויות פוטנציאליות שטרם התממשו. כאשר אנחנו עובדים עם מה שכבר ישנו, אנו נפתחים לאפשרויות הללו.

למעשה, אי אפשר לעבוד עם מה שאין, כי הוא פשוט איננו. למשל, אם אין לנו תואר מתאים כדי להתקבל לעבודה שאנחנו מבקשים, הרי לא נציג את עצמנו כך: "שלום, אני רוצה לעבוד אצלכם אבל אין לי תואר". במקום זאת, אולי יהיה חכם יותר להתמקד במה שיש. למשל: "שלום, יש לי המון ניסיון בתחום, המלצות נהדרות, התלהבות ומסירות לעבודה וגם רעיון מקור שאני רוצה להציע לכם, שאין לחברה המתחרה".

אנו יכולים לעבוד אך ורק עם המשאבים הקיימים בנו, כי אין לנו שום דבר אחר. ולא בגלל שאנו חסרים, אלא בגלל שהבורא מספק לנו בדיוק את מה שאנו זקוקים לו לצורך מימושנו העצמי. לא פחות וגם לא יותר. כל מה שנותר לנו לעשות זה לגלות את המשאבים שיש בנו, את האוצרות הטמונים בבנק האוצרות שלנו, ולהוציא אותם לאור.

בנק האוצרות שלנו – נעים להכיר

לא סתם נהוג לשמור את הדברים היקרים לנו מכל במקום סגור: כיס, מעטפה, מגירה, קופסא, כספת, ארון וכדומה. מטבע הדברים, מכיוון שהוא סגור, לא נכנס אליו אור ולכן הוא חשוך. אך עלינו לזכור שהוא חשוך, לא בגלל שהוא "רע", אלא רק מסיבה מכאנית – כי הוא סגור למשמרת. דבר דומה קורה גם עם בנק האוצרות הפנימי שלנו. הוא נמצא במקום חשוך בתוכנו. משום כך הוא ידוע גם בכינוי "הצד האפל" שלנו.

רובנו חונכנו להתעלם מקיומו בצורה כזו או אחרת. הורגלנו לייחס לו קונוטציה שלילית ולראות אותו כ"רע". אנו חוששים ממנו, מכחישים אותו, מענישים את עצמנו על קיומו, מנסים לייפות אותו, מתייחסים אליו בפחד ובכבדות יתרה, ומשקיעים משאבים רבים כדי לגרום לו להשתפר או להיעלם.

השוק מוצף במגוון שיטות להעלמת הצד האפל שלנו על ידי שיפור עצמי. חלקן אפילו מבטיחות לנו ולהפוך למוארים, מאושרים וחופשיים מקארמה, כאב וכעס. ויש אנשים שמוכנים לשלם הון כדי להעלים את הצד האפל שלהם ולהיות רק אור ואהבה. אך מבלי להיות מודעים לכך שהם "שופכים את התינוק עם המים" ומאבדים את האוצרות הטמונים בהם.

כדי שזה לא יקרה, חשוב להבין ש"הצד האפל" שלנו חשוך רק במובן הטכני של המונח (כי הוא טמון במקום ניסתר) ולא במובנו המהותי (כי הוא לא רע). לפיכך אכנה אותו "בנק האוצרות". התוכן שטמון בו מאפשר לנו להבין מי אנחנו באמת, מה החלומות האמיתיים שלנו ואיך להגשים אותם בדרך הייחודית שלנו.

בנק האוצרות – איפה זה ואיך נכנסים

בנק האוצרות שוכן במרחב האישי שלנו. כאמורף, המרחב האישי מורכב ממספר מרכיבים שפועלים בשיתוף פעולה הרמוני ביניהם כגון: הגוף פיסי, המרכזים והערוצים האנרגטיים בתוך הגוך הפיסי וההילה (השדה האנרגטי) מסביב לגוף הפיסי.

המרחב האישי שלנו מכיל את כל היש שאנחנו וכולל את כל החלקים שלנו כגון גוף רגשי, מנטלי, אסטרלי, קארמתי, כל תחומי החיים שלנו, סיפור החיים שלנו בעבר ובהווה, מגמות לעתיד ועוד.

כדי להשתמש בבנק האוצרות לצורך הגשמת חלומות שלנו בכל תחומי החיים יש לאפשר לנשמה שאנחנו להכנס למרחב האישי שלנו, להיות נוכחת בו ולהנהיג אותו על כל מה שיש בו – האור והחושך. כך נוכל לנועה אל המקום בו אנו חולמים להיות. מדובר בתנועה טבעית, מבפנים החוצה כמו שיד נכנסת לכפפה ומניעה את הכפפה.

את הקסם הזה אנחנו לומדים בשיעורי פלא – אמנות הצמיחה הטבעית. הסודות להתחדשות, שמחה והרמוניה בחיים. כלים קסומים ליומיום. שיעורי פלא מועברים בשידור חי בזום בימי ד' בערב. אשמח לראותכם אתנו.

לנוחיותכם הינה התוכנית ולוח הזמנים של שיעורי פלא:

19:00 – 18:45 מפגש הכנה הכניסה לשידור נסגרת ב 18:45 בדיוק ומאחרים לא יוכלו להכנס.

20:30 – 19:00 – שיעור לכל הרמות (מתחילים, מנוסים ומתקדמים)

21:30 – 20:30 – שיעור למתקדמים (מתחילים ומנוסים יכולים להשתתף כדי לטעום ולהתנסות) שיעור זה מהווה המשך של מפגש ההכנה ושל השיעור לכל הרמות. על מנת להשתתף בו יש להשתתף מוקדם יותר גם במפגש ההכנה וגם בשיעור לכל הרמות.

הכניסה לשלושת חלקי השיעור נעשית דרך אותו קישור שישלח אליך במייל נפרד. כדי לדעת לאיזה שלב לשייך את עצמך:

  • מתחילים = משתתפים בחודש ההתנסות ללא תשלום
  • מנוסים = מנויים (בתשלום) שעדיין לא השתתפו בתכנית "לחיות מתוך שמחה טבעית"
  • מתקדמים = מנויים (בתשלום) שהשתתפו בתכנית "לחיות מתוך שמחה טבעית" ו/או לומדים אצלי מעל שנה.

לרכישת מנוי לשיעורי פלא בבקשה ללחוץ כאן עכשיו

אם עדיין לא נרשמתם לחודש ההתנסות ללא תשלום בבקשה ללחוץ כאן

עדיין אין תגובות

אם אהבתם בבקשה תנו לי לדעת בלחיצה על כפתור הלייק. בנוסף, אשמח לשמוע מה הפקת מתוכן זה ולהתייחס לכל שאלה שיש לך בנושא. את תגובתך בבקשה לרשום עכשיו כאן למטה