להחזיר את הקסם לחיים – השראה מילד בן 6 וחצי:

מאת: בשעה 7:09 am נושאים: מאמרים

האם ומתי בילדותכם נפגשתם לראשונה עם מסרים "בוגרים" (כביכול) ומשביתי קסם כגון: "לא כל מה שאנו רוצים יכול לקרות", "דמיון לחוד ומציאות לחוד" ו"מספיק לחלום, צריך להתעורר ולהיות ריאלי"?  איזה השפעות יכולות להיות למסרים הללו על חייכם היום, כבוגרים? כלומר, על מה בתוככם יתכן שוויתרתם למען הפנמת המסרים הללו – על איזה חלום, כישרון, כמיהה או אהבה? בדקו את עצמכם, כי אף פעם לא מאוחר לשנות והכל אפשרי, כשמחזירים את הקסם לחיים.

האם המסרים משביתי הקסם הללו הפכו את חייכם ל"שיגרה אפורה"? האם הם גרמו לכם לחוות מימוש עצמי חלקי והקטינו את האמונה שלכם, שאפשר לזכות במימוש עצמי מלא? האם הם גרמו לחייכם להיות רק "בסדר", והרגילו אתכם להסתפק בלחשוב שדי לכם להיות אנשים "בינוניים" ולא מצויינים, למרות שעמוק בתוככם אתם יודעים שאתם יכולים להיות, אילו רק היה איזה קסם שיכול היה לשנות את המצב? האם המסרים הללו טפחו בכם מחשבה שלאחרים יכולים להיות חיים מלאים ומספקים, אבל לכם לא? האם הם מנעו מכם התלהבות, חיוניות ושמחת חיים? האם הם בנו בתוככם תחושת דיכדוך, העדר משמעות, או תכלית והובילו אתכם לחשוד שאם אלה החיים שלכם, אז אולי אתם לא במקום הנכון, כי בטח יש בחיים הרבה יותר?

רבים מאבדים כבר בגיל צעיר את היכולת לחיות בקסם

כבר בילדותנו מנסים ה"מבוגרים" לחנך אותנו להאמין, שלא כל מה שאנו רוצים אפשרי ולא כל מה שאנו חולמים עליו מציאותי ויכול להתגשם. מסרים אלה, שהסביבה (הורים, מורים וכד') הזינה אותנו בהם  כשהיינו רכים ותמימים לא נבעו מרוע, אלא מחשש שאם הילד יבזבז עכשיו את זמנו היקר ב"ללה לנד" הוא לא יהיה מספיק רציני כשיגדל ולא יסתדר בחיים. מקורה של התפיסה הזאת הוא בבורות – בחוסר ידיעה שכל מה שנבקש, במידה והוא ענוו ונובע מתוך הטובה העליונה – שלנו ושל הבריאה כולה, יתממש וכי סוף מעשה במחשבה תחילה. כלומר, על מנת להגשים את חלומותינו האמיתיים, ראשית יש לתכנן, להגות ולחלום ואז להשקיע בביצוע הנדרש מתוך התלהבות, נחישות והתמדה.

רבות מהצרות שלכם כמבוגרים נובעות מוויתור על קסם כבר בילדותכם

רבות מהצרות של אנשים מבוגרים נוצרות בשלב מוקדם בילדותם, כשהם מוותרים על האמונה שהם קסומים ושאפשר לחיות בקסם ולחולל קסמים ו…שאפשר שיהיה לנו הכל – בכל התחומים במקביל (אישי, מקצועי ורוחני): בתחום המקצועי – אפשר לתרום לעולם את מנת חלקינו ולקבל תמורה הולמת על כך. בתחום האישי – אפשר לחיות ברווחה ולהנות זוגיות, משפחה, בית, בריאות ופרנסה טובים. בתחום הרוחני – אפשר לנהל את עולמינו הפנימי בביטחון, שלוה ובהירות (את הרגשות, הרצונות, המחשבות וכד').

לגדל את עצמינו ואת ילדינו בקסם

ליהונתן הבן שלי בן  ה 6 וחצי החלטתי להעניק חינוך המבוסס על אמונה, שכל רצונותינו הענווים יכולים להתגשם ושהחיים קסומים, גם כשיש בהם אתגרים. אבל, לצערי אני פוגשת ילדים שכבר בגילו וויתרו על קסם, לא מדברים עם אלוהים, לא מבקשים עזרה ממלאכים, לא מביעים משאלות בפני פיות ולא מאמינים שחלומות מתגשמים. וזה עצוב.

הוא רק בן 6 וחצי וכבר מחולל קסמים ברמה של תלמידי המבוגרים

באחד הימים יהונתן הכריז בפני שהוא "התלמיד הראשון שלי" ובקש שאלמד אותו את הקסמים שאני מלמדת בעין השלישית – בבית הספר להגשמת חלומות לנשמות עתיקות, שהקמתי. מאז הוא מקבל ממני שיעורים לפי דרישה וצורך, ברמה שמתאימה לו. כך, כבר בגיל צעיר הוא יודע לחולל קסמים ברמה שאני מלמדת את תלמידי האחרים. יהונתן יודע שהכל אפשרי, כל עוד שזה הרצון האמיתי והענוו שלנו ושהוא נובע מתוך הטובה העליונה – שלנו ושל הבריאה כולה.

מדהים לראות את המהירות בה הוא מפנים ומיישם ואת החדווה בה הוא גומע את ה"חומר הלימודי". הוא רק בכיתה א', אבל הוא כבר יודע רבים מהכלים הרב חושיים שאני מלמדת אנשים בוגרים. הוא מכיר את המדיטציה הרב חושית שפתחתי ויודע להשתמש בכלים שהיא מורכבת מהם, על מנת לחולל שינויים מהותיים ביומיום, כאן ועכשיו – בכל נושא, בכל מקום ובכל זמן, גם בעיניים עצומות (במדיטציה) וגם בעיניים פתוחות ומחוץ למצב מדיטטיבי.

למשל, הוא יודע להתחבר אל עצמו, להתמקד ולהרגע. הוא יודע להקשיב לגופו, לנשמתו, לליבו ולחלקים אחרים בתוכו. הוא יודע להתבונן בהתלבטויות שצפות לו ולקבל החלטות נבונות, הנובעות מתוך החכמה הפנימית שלו. הוא יודע לשחרר מעצמו קשיים, כאבים וחסימות (ברמה הפיסית, רגשית ומחשבתית), גם  במהלך היום, בבית הספר, כשאני לא איתו. הוא יודע איך לצאת מתקיעות רגשית כמו כעס ולשוב למשחק.

הוא יודע לאסוף את האנרגיה שלו ולהתמלא באנרגיית חיים חדשה. הוא יודע לצאת באופן מודע לאסטרל (עולם החלומות), ולכוון את החלומות שלו לנושאים שהוא רוצה להגשים, להתמודד עם חלומות מפחידים, במידת הצורך ולשחרר ישויות מציקות. הוא יודע להתמקד במטרה – להציב יעד ולהופכו מחלום  למציאות.

הוא יודע להתמיד ולא לוותר ושאם משקיעים מצליחים. הוא יודע לעודד את עצמו להמשיך במשימה גם כשבא לו לפרוש ממנה. הוא יודע לדבר עם אנשים, צמחים, חיות וחפצים ברמה של נשמה לנשמה, גם מרחוק – כשהם לא לידו. הוא יודע למצוא חפצים אבודים באמצעות קסם והוא אפילו יודע לתקן חפצים מקולקלים ולא רק בעזרת כלי העבודה של אבא, אלא גם בעזרת הילינג רב חושי.

הוא יודע גם להתנצל ולבקש סליחה ולשתף ברגשות שלו ולומר לאנשים שהוא אוהב אותם, כשהתחושה הזו צפה בו.

הוא יודע שההורים שלו קוסמים – כל אחד בתחומו. הוא יודע שלא כל הילדים והמבוגרים שהוא מכיר חיים בקסם. כקוסם צעיר הוא יודע איך לתקשר מתוך הקסם שלו עם אנשים שלא חיים בקסם.

הוא לא ילד "מושלם", אבל הוא ילד שלם. יש לו גם "קטעים", כמו לכל ילד אחר. אבל הוא יודע להתמודד איתם בקסם. הוא יודע שוהא תלמיד. הוא יודע שהוא עדין לומד לפתח ולטפח את היכולות הרב חושיות (על חושיות וחושיות) הטמונות בו ונלהב לגלות עוד על כך. לפי הגדרתו אמא היא "מורה לקסם ומומחית בהגשמת חלומות".  תודה לאל שעבורו חיים בקסם הם הדבר היחיד שהוא מכיר והוא רוצה להיות מומחה בעניין.  כמו אמא ואבא.

את התכנים הללו ועוד, שיהונתן לומד, כל ילד אמור ללמוד כבר בגיל צעיר, בכדי לצמוח למבוגר שקסם הוא שיגרת חייו.

להזכר בקסם שהנכם

ברצוני להזמין אתכם להעמיק את החיבור שלכם לקסם שתמיד היה שם בתוככם – מבטן ומלידה. בין אם הוא עדיין ער בכם ובין אם יש צורך לעורר אותו. אתם מוזמנים לתת לו קצת תשומת לב באמצעות השראה מהקסם בו חיים ילדים. לשם כך, בבקשה הציצו בסטטוס הפייסבוק שמצורף כאן למטה, אשר בו שיתפתי את ההתלבטות של יהונתן, לגבי אריס מושא חלומותיו העכשווים. יהונתן עדיין לא מצא תשובה לשאלתו (המופיע בסטטוס כאן למטה), אבל הוא סקרן מהתשובה שיצור. הוא עדיין בתהליך. אתם מוזמנים להצטרף אליו, להציע לו את הצעתכם בנושא, או פשוט לתת לסטטוס הזה להדהד אליכם, לשים לב מה התחושות החיוביות שהוא מעלה בכם: חיוך, שעשוע, רוגע, נחמה וכד', תנו לתחושה הזאת לבעבע בתוככם והניחו לעצמכם ליהנות ממנה. זכרו שגם בכם טמונה אנרגיה ילדית. אינני מתכוונת כאן ל"ילד הפנימי", אלא ל"אנרגיה ילדית". זאת אומרת, איכות אנרגטית של קסם – קלילות, התלהבות, שעשוע, חיוניות ושמחת חיים.

החיים הם קסם אחד מתמשך

עם שובינו לשיגרה של "אחרי החגים", אני מזמינה אתכם לבחור להחזיר לשיגרה את הקסם שבכם. כי החיים הם לא רק עבודה, בית, עבודה ו…חופשות של מהשיגרה האפורה מעת לעת. החיים הם קסם אחד מתמשך, גם אם נדמה לכם  שזאת פנטזיה. אני מאמינה בכל ליבי שהבורא לא שם אותנו כאן לסבול, אלא לצמוח ולהנות.

להחזיר את הקסם לחיים – קבלו ייעוץ אישי חינמי

למי שוויתרו טיפה על הקסם בחיים וקצת על עצמם: בשביל זה אני וצוות המורות הקסומות שהכשרתי נמצאות פה עבורכם. דלתנו פתוחה לכל מי שמוכן להשיב את הקסם לחייו ורוצה לקבל מאיתנו עזרה בשיטת העין השלישית. לקבלת עזרה אישית בכל נושא שתרצו לקדם (קריירה, פרנסה, יחסים, בריאות, מודעות ועדו) בבקשה פנו אלינו עוד היום ונשמח לשוב אליכם בהקדם.

רוצים את עזרתנו? קבלו שיחת ייעוץ חינמית בנושא.  לפרטים ולתאום שיחת ייעוץ  חינמית בבקשה לחצו כאן עכשיו

אם אהבתם את המסר אשמח לדעת על כך. בבקשה ספרו לי מה הוא עורר בכם, בתגובה כאן למטה.

תודה וימים קסומים

באהבה,

רונית

רונית שפי וולפין – מורה רוחנית וקוסמת

 

8 תגובות

8 תגובות לפוסט “להחזיר את הקסם לחיים – השראה מילד בן 6 וחצי:”

 1. כרמלבתאריך 24 אוק 2014 בשעה 8:58 am

  איזה כיף ליהונתן! זו זכות גדולה ונדירה לחיות כמוהו. יש ספר תמיכה פופולרי להורים שנקרא "הורות כמעשה ניסים", אולי את צריכה לכתוב ספר מעשי להורים על איך לטפח את הקסם עבור ילדיהם ולהחזיר אותו לייהם על הדרך. בקשר למכתב לאריס, מה דעתכם לשלשל אותו לתיבת דואר רגילה, עם בול ומעטפה חדשה שעליה כתוב לאריס, ממלכת הצ'ימות והכתובת שלכם מאחור, ולראות מה יקרה? 🙂

 2. רונית שפי וולפיןבתאריך 24 אוק 2014 בשעה 10:27 am

  כרמל יקרה,

  תודה על שלל הרעיונות.

  אציע ליהונתן את הרעיון שהצעת לגבי הכתובת למשלוח המכתב.

  אני די משוכנעת שהוא יאהב את זה.

  סופש קסום,

  באהבה

  רונית

 3. איריסבתאריך 24 אוק 2014 בשעה 5:16 pm

  רונית יקרה. משובב ומקסים.
  איזו זכות לחיות כך.
  והקסם הוא שכולנו ברי הזכות הזו .רק להזכר בכך,לבחור בחיים קסומים וללמוד מחדש להתנהל כך…
  שנים רבות הייתי גננת וזכיתי לראות את התום והקסם שמהם מתנהלים בטבעיות, ילדים שעדיין לא איבדו אותם. לצד רגעים רבים,בהם הצטערתי מאד שילדים כל כך קטנים כבר שבויים באמונות של המבוגרים אשר סביבם.
  זו היתה הזדמנות וזכות גדולה עבורי להשתמש בכלים הרב חושיים שלמדתי בעין השלישית ולהביא את הקסם לגן. תודה רבה

 4. רונית שפי וולפיןבתאריך 25 אוק 2014 בשעה 6:17 am

  איריס יקרה,

  חשבתי עליך כשכתבתי את המאמר הזה

  ותהיתי איך את חווית את המפגש עם הילדים.

  עכשיו קבלתי תשובה.

  כמה אנחנו קלים לתיכנות, אהההה?!

  אוהבת

  רונית

 5. שושבתאריך 26 אוק 2014 בשעה 3:23 am

  היי קוסמת…מקסים המסר הזה..אני זוכרת כשהכרתי אותך לפני 17 שנה, הגעתי אלייך עם הבת שלי ענבל שהיתה לה בעיה ולימדת את שתינו בעזרת הכלים והשיטה לפתור אותה בקלות ובהנאה ומאז נשבינו בקסם…ובחיים. ועל כך אני מודה לבורא עולם. ובקשר להצעה ליהונתן הרעיון של כרמל מקסים…אני זוכרת שילדיי היו קטנים הייתי נוהגת בימי ההולדת שלהם לשים גלויה בתיבת הדואר (כמובן בסתר בלי שהם יידעו שזו אני) עם ברכות ואיחולים מפיית האהבה וזה גרם להם שמחה והפעיל את הדימיון שלהם.

 6. שושבתאריך 26 אוק 2014 בשעה 3:23 am

  היי קוסמת…מקסים המסר הזה..אני זוכרת כשהכרתי אותך לפני 17 שנה, הגעתי אלייך עם הבת שלי ענבל שהיתה לה בעיה ולימדת את שתינו בעזרת הכלים והשיטה לפתור אותה בקלות ובהנאה ומאז נשבינו בקסם…ובחיים. ועל כך אני מודה לבורא עולם. ובקשר להצעה ליהונתן הרעיון של כרמל מקסים…אני זוכרת שילדיי היו קטנים הייתי נוהגת בימי ההולדת שלהם לשים גלויה בתיבת הדואר (כמובן בסתר בלי שהם יידעו שזו אני) עם ברכות ואיחולים מפיית האהבה וזה גרם להם שמחה והפעיל את הדימיון שלהם.

 7. אירית רבתאריך 12 נוב 2014 בשעה 5:05 pm

  הי רונית הנהדרת

  חיכתי ושמחתי לראות עבודה יפה כל כך של יהונתן לאיריס

  ילד נבון
  מה הפלא
  תפוח לא נופל רחוק מהעץ
  ילד מתנה
  גם יש לו מזל גדול שאת אמא שלו
  אהבתי את המילה קסם
  כך לפעמים אומרים לי
  או מיוחדת
  או מלאך
  או קסם של אישה

  המילים החומרים וטון דיבור שלך פשוט אצום
  כל הכבוד
  אני נהנת מכל רגע
  אמשיך להקשיב
  ואולי גם נתראה
  תודה
  רבה
  אירית

 8. דינה סרפרבתאריך 12 נוב 2014 בשעה 9:16 pm

  לילותיים אני יושבת ונהנית מכל מילה כתובה.
  ממש סיפור בהמשכים
  לפעמים אני רואה את עצמי בתוך המילים ומנסה לבחון את הצעדים שאני נוקטת היום להגשמה עצמית . לא אחת קיבלתי "רגליים קרות" על ההחלטה שהחלטתי בגילי (51) לצאת ללמוד ולפתוח בקרירה חדשה וכל פעם מחדש אני אוספת ומרימה את עצמי ומקווה שאוכל להעניק מהידע היכולת והטוב שבי למטופלים שאפגוש בעתיד.
  תודה על החיזוקים שלך דינה

אם אהבתם בבקשה תנו לי לדעת בלחיצה על כפתור הלייק. בנוסף, אשמח לשמוע מה הפקת מתוכן זה ולהתייחס לכל שאלה שיש לך בנושא. את תגובתך בבקשה לרשום עכשיו כאן למטה