איך למנוע אכזבה מהשקעה בדרך שלך

מאת: בשעה 12:47 pm נושאים: מאמרים

איך מונעים אכזבה מהליכה בדרך שלך?

קודם חשוב להבין שזה לא באמת שיש לנו פחד משינוי, אלא פחד מאכזבה על כך שנשקיע את המיטב שלנו בתהליך ולבסוף נתאכזב שלמרות הכל הוא לא יקרה.

הפחד הזה מועצם עוד יותר כשמדובר בתהליכים ממושכים,שרק בסופם אנחנו מובטח לנו שנראה תוצאות.

זה פחד מוצדק. כן, הבנת אותי נכון – מוצדק! הפתרון הוא לא "לסמוך על היוניברס" להתמסר לתהליך בעיניים עצומות" או "לזרום ולראות מה יקרה"… ממש לא. נהפוך הוא: עלינו לבדוק כל צעד שאנחנו עושים. כי האמת היא, שכשעושים תהליך מדויק, רואים שינויים קטנים לחיוב על כל צעד בדרך. הם מתווספים יחד לשינוי חיובי אחד גדול, שמגבש בהדרגה, במשך התהליך, מתחילת התהליך ועד סופו.

תפקיד השינויים החיוביים הקטנים הללו, הוא לאפשר לנו לדעת שאנחנו בדרך הנכונה. הם נוסכים בנו רוגע וממלאים אותנו בבטחון, התלהבות ומוכנות לסמוך על הדרך שלנו ולהתמיד בה.

אם הם לא מופיעים, זאת קריאה לבדוק ולדייק את התהליך, על מנת לשפר אותו ומנוע מצב שעשינו את הדרך לשווא והתאכזבנו.

כי אמנם אנחנו חיים בעולם של חוסר ודאות ואף אחד לא באמת יכול להבטיח לנו מה יהיה. אך הדרך להתמודד עם הנתון הזה היא לא לקנות אשליות והבטחות חסרות ביסוס. כי זה עלול להגמר באכזבה כואבת, מטלטלת ומייאשת.

במקום זה, מה שאפשר לעשות זה לבדוק האם אנחנו בדרך הנכונה,  לפי התוצאות של הצעד הקודם שעשינו. אם הן היו טובות – סימן שאפשר להמשיך באותו כיוון. אם הן לא טובות – זאת קריאה לבדוק התהליך שלנו ולדייק אותו.

וזה  בדיוק מה שאני עושה עם האנשים שאני מלווה בתהליכי שינוי.

דוגמה מהחיים

אתן לך דוגמה מהתהליך שאני עושה עם אירה צ'רנר.

היא הפתיעה אותי ושיתפה אותו בקיר שלי בפייסבוק. בקשתי את רשותה לחלוק אותו כאן איתך. היא הסכימה בשמחה ואני מצתת את דבריה:

"הרגשתי צורך לשתף, בתור מי שתפסה את המקום ה-10 (או ה-1) בתוכנית הליווי האישי, שאני נפעמת מהשינויים בהם אני מבחינה בתוכי ובחיי, זאת אחרי שיחת ליווי אחת בלבד עם רונית והאזנה אקטיבית לשיעורי ההכנה לתוכנית.

כבר עכשיו אני מבינה את עצמי הרבה יותר, אני מתחילה לראות ולשמוע. את עצמי, את האנשים שסביבי ומערכות היחסים שלי עימם.

רונית, (בחכמה רבה יש לציין) נתנה לי על ההתחלה גישה לכלים פרקטיים שאני מתרגלת כעת כל יום כל היום (מה שמעולם לא יכלתי להאמין שאעשה) וזה בכלל לא קשה. זאת הקלה. יש לי דרך ובית לחזור אליו – בו זמנית.

ובחיים בחוץ, אני עוזבת מקום עבודה שכבר הייתי בשלה לעזוב, אך לא הצלחתי לעשות את הצעד, בתנאים עוד יותר מדויקים ממה שחשבתי, מתוך המון כבוד והערכה הדדיים.

וגם אם חלק מהדברים שאני הופכת ערה להם, לא תמיד קל לי לעכל, אני פתאום מרגישה שלאמת הפנימית הזאת שמתעוררת, יש כוח וזה נותן לי כוח. כל כך הרבה קורה בתוכי וזאת עוד רק ההתחלה.

אני באמת מרגישה שנתתי לעצמי. מתנה."

הרבה דברים שמוצעים לנו נראים יותר מידי טובים בשביל שהם יהיו נכונים. במיוחד כשמדובר על הבטחות למצוא אושר בחיים. כי כמה אנשים אנחנו מכירים שהם באמת מאושרים לאורך זמן?

זאת הסיבה שחשוב לי לחלוק איתך את התגובה שכתבתי לאירה בפייסבוק על דבריה, ואני מצטטת:

"תודה רבה על השיתוף הנפלא הזה אירה יקרה. מדהים שרק לפני זמן קצר, כשספרתי לך מה עשוי לקרות לך כתוצאה מהתהליך איתי, מצד אחד הרגשת שאת רוצה את זה ומצד היה לך קשה לאמין שזה אפשרי (אושר מתמשך).

אני זוכרת שאמרתי לך שכך לדעתי אנחנו אמורים ויכולים לחיות ושזה פשוט ומיידי. עכשיו אני כל כך שמחה לשמוע שאת מגלה את זה בעצמך.  כי עד שלא חווים את זה קשה להאמין. ולא בגלל שאנשים הם קטני אמונה, אלא בגלל שכך גידלו אותנו. זה מה שחנכו אותנו לצפות מהחיים. ויש על זה הסכם חברתי כל כך חזק, שכך זה צריך להמשיך להיות.

אבל כמו שאת רואה, זה ממש לא חייב להיות כך. אני תמיד אומרת שסבל הוא אפשרות לא הכרחית ושמחה היא הזדמנות רב פעמית, כי אף פעם לא מאוחר לקחת אותה.

איזה כיף שאת יוצאת מהמטריקס המהפנט שהאנושות נפלה אליו ומגלה שהגבול בין שפיות וטירוף הוא באמת פסיעה אחת במודעות שלנו.

תבורכי. מחכה לשיחתנו הבאה. שבת שלום וחיבוק גדול"

ליווי אישי שתומך בדרך שלך

לעתים רחוקות מאוד מתפנה מקום לקבלת ליווי אישי ממני, במסגרת תכנית "לחיות מתוך שליחות" – המצפן למימוש עצמי מלא, בכל התחומים בקסם.

אני שמחה להזמין אותך לנצל את ההזדמנות הזאת ולתפוס את אחד המקומות הבודדים, שנשארו לי בתכנית, כי אין לי מושג, אם ומתי הם שוב יתפנו.

מדובר בתהליך ממוקד, פרקטי ומהנה, בן 12 שבועות. במהלכו אעזור לך ליצור שינויים מהותיים בנושאים שבוער לך לקדם, באחד או יותר מתחומי החיים, כגון: פרנסה וקריירה, יחסים (זוגיות, משפחה, הורות, חיי חברה) בריאות, מודעות וכדומה.

השינוי שנחולל יחד לא יקרה ביום אחד, אלא בתהליך הדרגתי, קשוב ומעודן, שנתאים אליך באופן אישי. אלא שצעד אחר צעד, כבר מהמפגש הראשון שלנו תיווצר בך יותר בהירות, חיוניות ושמחת חיים והשגרה שלך תתנהל ביתר פשטות, יעילות וחופשיות.

תכנית הליווי האישי איתי פתוחה לכולם, אך לא מתאימה לכל אחד והמקומות בה מוגבלים! ברגע שכולם יתפסו (נותרו מוקומות בודדים) תהליך הקבלה מסתיים.

בשלב זה אמורות לצוף לך שאלות והתלבטויות בנושא,

כי מדובר בצעד שהולך לעשות לך ממש מהפכה בחיים ובהשקעה משמעותית של זמן, תשומת לב וכסף.

כדי שנוכל להתייחס לכל מה שצף לך כרגע ברצינות ולעומק… אני שמחה להזמין אותך לשיחת התאמה הדדית איתי (ללא תשלום), בטלפון.

במהלך שיחתנו נוכל:

1. להכיר

2. לברר מה באמת קורה ומה ברצונך שיקרה בנושאים שבהם חשוב לך לחולל שינוי מהותי

3. לגלות מה הצעד הבא שעליך לקחת כדי להגיע למקום שברצונך להיות בו

4. לבדוק האם אני באמת יכולה לעזור לך ובמידה וכן, מהי תכנית העבודה האישית שלנו.

5. במידה ונמצא התאמה הדדית והתלהבות לעשות כברת דרך יחד אשמח לקבל אותך לתכנית ונוכל להתחיל מיד בתהליך.

שיחות ההתאמה מיועדות לאנשים רציניים בלבד.

כדי לקבל אחת כזאת בבקשה לעשות 3 צעדים פשוטים:

1. לעיין בדף המידע אודות התכנית (הקישור אליו מחכה לך כאן למטה).

2. להרשם לשיחת התאמה איתי (ללא תשלום). ההרשמה מתבצעת בחלונית שבדף המידע. (קישור אליו מחכה לך כאן למטה).

3. למלא את שאלון ההתאמה לתכנית הליווי האישי איתי. הוא יפתח בפניך אחרי הרשמתך בדף המידע לשיחת התאמה איתי. בשאלון גם אפשר לכתוב לי כל שאלה, חשש או התלבטות שצפה לך.

אשמח לשוב אליך בהקדם האפשרי ולתאם את מועד שיחתנו.

לפרטים והרשמה לשיחת התאמה איתי  – בבקשה ללחוץ כאן עכשיו

אם נראה לך שיש אפילו סיכוי קטן שההזדמנות הזאת, עשויה לעניין לפחות אדם אחד מקרב יקיריך, אודה לך על שיתוף מסר זה

באהבה,

רונית

עדיין אין תגובות

אם אהבתם בבקשה תנו לי לדעת בלחיצה על כפתור הלייק. בנוסף, אשמח לשמוע מה הפקת מתוכן זה ולהתייחס לכל שאלה שיש לך בנושא. את תגובתך בבקשה לרשום עכשיו כאן למטה