למצוא תשובות לשאלותיך בתוכך – תורת הנגלה

מאת: בשעה 7:47 am נושאים: מאמרים

מציאת תשובות לשאלות שמעסיקות אותנו עלולה להרגיש כמו גישוש הדרך שלנו באפלה.

חוסר הבהירות שבו אנחנו שרויים מציף בנו בקלות רבה תחושת תסכול, לחץ ודאגה לגבי הצעד הבא, שעלינו לקחת כדי להתקדם למקום הבא שבו אנחנו רוצים להיות בתחום שבוער לנו לקדם (בין אם זה פרנסה, קריירה, יחסים, בריאות או כל דבר אחר). 

לפעמים החוויה הזאת מעוררת בנו תחושה שכאילו בורא עולם מסתתר מפנינו או מסתיר מידע מאיתנו. אבל האמת היא שהתשובות לשאלות שלנו מונחות גלויות לנגד עינינו ובורא עולם זמין לנו בכל עת ומראה לנו את הדרך שלנו בכל רגע.

אז למה לפעמים אנחנו מתקשים למצוא את התשובות לשאלות שלנו?

כי חינכו אותנו להתייחס לנושא כ"תורת הנסתר", בעוד שלמעשה מדובר ב "תורת הנגלה"! לימדו אותנו שהתשובות שלנו מסתתרות אי שם במקום שאין לנו גישה אליו ולכן קשה למצוא אותן.

על מנת למנוע מאיתנו להסתבך במציאתן חינכו אותנו להעתיק ולשנן תשובות של אחרים (ההורים, הגננת, המורים וכדומה).

הרגילו אותנו שאם רק נזכור את התשובות שלמדנו ונשנן אותן היטב נזכה לציון טוב ולעתיד מוצלח. 

אך האמת היא שהתשובות שלנו נמצאות אצלנו – בעולמנו הפנימי. לכולנו יש גישה אליו והן מחכות לנו שם בגלוי ובסבלנות וללא כל נסיון להסתתר.

לכן, קל להגיע אליהן! אך תיכנתו אותנו להאמין שחיפוש התשובות לשאלות שלנו בעולמנו הפנימי זה מוזר, מסוכן ותלוש.

אז מה הפלא שמלאכת גילוי התשובות לשאלות שלנו הפך להיות עבור אנשים רבים עניין קצת מפחיד או מסובך?! 

כמה עצוב. כי האמת היא ש… רק התשובות האמתיות שלנו משמחות אותנו ואילו כל דבר שאינו האמת שלנו מעציב ומכבה אותנו, מעורר בנו חוסר סיפוק, עייפות וחרדה. מלאכת גילוי ומימוש האמת שלנו היא זכות מולדת שניתנה לכלל בני האדם. 

זה לא עניין מסובך, אלא פשוט. אז איך זה יכול להיות יותר קל, מהיר ונגיש? 

כדי להתמודד עם קשיי הקשב והריכוז שחוויתי בילדותי ובניסיון להבין מה מדברים איתי חיפשתי דרך להציץ מעבר למילים שאומרים לי ולהבין מה מסתתר מאחוריהן. 

ככל שניסיתי, גיליתי שאני מצליחה לראות תמונות. ראיתי צורות, צבעים, סמלים, ריחות, טעמים, מרקמים, תנועות, מקצבים, צלילים וכדומה. החוויה הזאת אפשרה לי לגלות שבעצם המילים שנאמרות הן רק חלק קטן ממה שאנשים מנסים לומר לעצמם וזה לזה.

כשהתבגרתי הבנתי שאני בעצם רואה אנרגיה או במילים אחרות – רואה הילות. היכולת הזאת, שהולכת ומתפתחת במשך השנים, אפשרה לי להבין שנוכחות הבורא נמצאת בכל היש שקיים – גם ברוח וגם בחומר!

גם למדתי שבניגוד למקובל לחשוב אלוהים איננו ישות גבוהה, רחוקה ונסתרת, שנמצאת מעלי, אלא קרובה, גלויה לחלוטין וזמינה בכל עת ובכל מצב. 

הסתבר לי שאלוהים לא מסתיר ממני מידע חיוני עבור הצמיחה וההתפתחות שלי, אלא מספק לי אותו בשפע ובאופן חופשי וזורם, כל הזמן!

אלא שאני לא תמיד הבטתי, לא תמיד ידעתי על מה להתבונן ומה לראות. גם לא תמיד הבנתי מה אני רואה. כי ניסו לחנך אותי שרק מה שאני מצליחה לתפוס בעיניים הפיסיות שלי קיים. 

אבל למזלי לא הצלחתי לקלוט את המסר הזה, כי פשוט הייתי תלמידה גרועה. במקום זה גיליתי שמה שנקרא "הסתר פנים" איננו מצב שבו הבורא מסתתר מפני, אלא מצב שבו אני מסתתרת בפניו. כלומר, אנ לא מבחינה בנגלה שהבורא מציב בפני.

היכולת לזהות את הנגלה הפכה לתחביב עבורי וכשבגרתי היא הפכה לחלק מהשליחות מקצועית. היום אני עוזרת לאנשים לזהות את האמת שלהם בעצמם – לזהות את הנגלה שנסתר מעיניהם.

לראות את הנגלה

למרות שהבורא לא משחק אתנו מחבואים, לפעמים קשה לנו לראות את הנגלה (את מה שהוא מניח בפנינו). במצבים כאלה התשובות שאנו מחפשים, הופכות לנסתרות בעיני רוחנו.

אם נמשיל את אדון עולם לאבא ("אבינו שבשמיים"), הרי שהאב, גם אם אינו הורה מושלם, לא באמת רוצה להחביא מידע חיוני מפני ילדיו. נהפוך הוא! הבורא תמיד בעדנו (גם כשנדמה לנו אחרת). כאבא טוב, הוא כל הזמן מקדים את צעדינו במטרה לפרוש על השלוליות שבפנינו את מעילו.

לפתוח את העיניים

אם אנחנו לא מצליחים למצוא תשובות לשאלותינו בתוכנו, זה לא מפני שהבורא נטש אותנו חלילה, אלא בגלל שאנו לא מודעים לנוכחות הרוח האלוהית בדבר שבפניו אנו עומדים. 

על מנת למצוא תשובות לשאלותינו עלינו לקחת אחריות אישית על פיתוח מודעות לנוכחות הבורא בחיינו ולא להטיל עליו אחריות להיות מודע אלינו, או להתגלות בפנינו.

כי כאמור, הבורא מעצם טבעו כבר מזמן גלוי ומצוי בכל היש שקיים. הבורא נוכח ביקום "בקול דממה דקה". כלומר, בצורה מעודנת, שקטה ואלגנטית ולא ברעש וצלצולים. כדי להיות ערים אליו עלינו לתרגל עידון של המודעות שלנו עד כדי ירידה לדקויות, שמאפשרות דיוקים. 

האמת שלנו נמצאת במקום שבו אנו לא רגילים לחפש: מול העיניים שלנו! כל שעלינו לעשות בכדי לגלות את התשובה האמיתית שלנו זה לבחור לפקוח את העיניים, להישיר אליה מבט ולהסתכל עליה באופן מלא – רב חושי (חושי ועל חושי).

כלומר, עלינו להתבונן על המציאות באמצעות שלוש העיניים שלנו בו זמנית: שתי העיניים הפיסיות והעין המטאפיסית (העין השלישית). אני מכנה את הגישה הזאת לחיים "קריאת הילה רב חושית". כי היא מתייחסת אל החיים בשלמותם – אל העולם החושי (הפיסי) ואל העולם העל חושי (מטאפיסי) בו זמנית, מתוך מודעות לבורא שנמצא בכל היש שקיים.

גישה זאת מאפשרת להבחין בקשר הטבעי, והבלתי ניתן להפרדה בין שני העולמות הללו (הפיסי והמטאפיסי) ומעניקה לנו ראייה שלמה, מעמיקה ומדויקת של המציאות שלנו, שמבוססת על מערכת יחסים ותקשורת אישית בינינו לבין בורא עולם בכבודו ובעצמו ובינינו לניצוץ האלוהי בכל אדם ודבר.

כדי לראות הילה צריך דבר ראשון לפתוח את הלב ולא את העין השלישית

קריאת הילה רב חושית היא יכולת מולדת, אשר הוכחשה על ידי יחס מבטל ומזלזל של החינוך המערבי. אנשים שהצליחו בכל זאת לפתח אותה למרות הלחץ הסביבתי נחשבים בטעות ל"יחידי סגולה", בעוד שהאמת היא שבעזרת לימוד ותרגול כולנו יכולים לשוב ולהעיר אותה בדרך פשוטה ומהנה. 

כך זה עובד: בשביל להבין את העניין נמשיל ראיית הילה לראיית אוויר. ובכן, אם אנחנו לא רואים אוויר, זה לא אומר שהוא לא קיים. לכן, בניגוד לחינוך הקונבנציונלי שמלמד ילדים להאמין שהמציאות היא אך ורק מה שהם מצליחים לקלוט באמצעות חמשת החושים, עבורי, כרואת הילות המציאות עצמה רחבה הרבה יותר ומתקיימת במימד הפיסי והמטאפיסי בו זמנית. 

כדי לראות צריך לפתוח את הלב ולא את העין השלישית. מקובל לחשוב שכדי לראות באופן על חושי צריך לפתוח את העין השלישית. אבל זאת טעות. הצעד הראשון בראייה רב חושית (על חושית וחושית) הוא בחירה ולא פתיחה.

כלומר, עלינו לבחור לפגוש את המציאות כפי שהיא, ללא שיפוט, ביקורת או דרמה, אלא בנייטרליות, חמלה וענווה. עלינו לבחור לראות את התמונה השלמה, כפי שהבורא רוצה לגלות אותה בפנינו ולא להסב את פנינו מהחלקים הלא מוכרים, או לא שגרתיים שמופיעים בה, גם אם מה שנגלה לנגד עינינו איננו מה שציפינו למצוא או לא הורגלנו לראותו. 

עלינו להיות פתוחים לכל. אלא שרובנו הורגלנו להסתפק בחלקי תמונות לגבי חיינו ולכלכל את הצעדים הבאים שלנו בתחומים שברצוננו לקדם על בסיס שברירי מידע ולא מתוך הבנת התמונה השלמה. כתוצאה מכך רבים חווים חוסר בהירות, בלבול ומצוקה בתהליך מימושם העצמי.

הורגלנו לחפש את מה שדומה למה שאנו כבר מכירים ולא לחקור, לגלות ולממש את החדש, את הלא מוכר. כך שקשיים בראייה רב חושית לא נובעים מבעיה אופטית, חסימות בעין השלישית וכדומה, אלא מחסימות במערכת שבאמצעותה אנו מקבלים החלטות ועושים בחירות – הלב שלנו. 

זאת אומרת שעל מנת למצוא תשובות לשאלותינו מתוך ראייה רב חושית צלולה עלינו קודם כל לבחור בליבנו לראות תמונה שלמה. אם לא בחרנו כך נמשיך ונראה את מה שאנו רגילים. אלא שכידוע, אם נמשיך לעשות את מה שאנו רגילים, נמשיך לקבל את אותן התוצאות. 

לכן, בכדי לחולל שינוי, עלינו ליצור ידע חדש, יש מאין, אשר אותו רוצה הבורא להראות לנו, אם רק נסכים להתבונן.

למצוא תשובות לשאלותינו כאן ועכשיו – ניפוץ מיתוסים לגבי התהליך:

1. מנהיגות

בניגוד למקובל לחשוב, קריאת הילה רב חושית איננה רק כלי שבאמצעותו ניתן להעניק אבחון, ייעוץ, טיפול לעצמנו ולזולת, אלא אורח חיים של חקר, גילוי ומימוש הרצון האמיתי שלנו, על בסיס יומי, על כל צעד ושעל, בכל תחומי חיינו (פרנסה, קריירה, יחסים, בריאות, מודעות וכד'). 

לכן, כלי זה מתאים לאנשים שרוצים לקחת מנהיגות על חייהם ולהפוך לגורו של עצמם ולא לאנשים המחפשים שאחרים יכתיבו את דרכם.

2. חריצות

בניגוד למקובל לחשוב, שבמהלך ליווי אישי באמצעות קריאת הילה רב חושית אני לא אומרת לאדם שמקבל ממני ליווי (אישי או קבוצתי) מה עליו לעשות, אלא עוזרת לו למצוא את התשובות שלו בתוכו, באמצעות השקעה בפיתוח וטיפוח היכולות הרב חושיות שלו.

זאת, מהסיבות הבאות:

א. על מנת להתייחס אל המלווה בצורה שלמה (רב חושית)

ב. כדי למצוא את הדרך המדויקת שלי ללוות כל אדם בכל רגע בזמן הווה, באופן שישרת את הטובה העליונה (שלה ושלו).

ג. כדי להתחבר לעצמי, לבורא ולמלווה ברמה של תקשורת מנשמה לנשמה בגובה העיניים.

לכן תהליך הליווי האישי באמצעות קריאת הילה רב חושית מתאים לאנשים שמוכנים להיות בדיאלוג בגובה העיניים איתי כמורה רוחנית שמלווה אותם, לתת לי להנחות את התהליך בזמן שהם עצמם משקיעים בו בחריצות. זה לא לאנשים שמחפשים ש"המטפל" יעשה להם את העבודה, יעלים את הקושי או ישא עבורם את הבעיה…

3. תכליתיות
בניגוד למקובל לחשוב, פיתוח היכולות הרב חושיות מביא תוצאות תכליתיות כי הוא לא עוסק ב"ניבוי העתיד" אלא ביצירתו במו ידינו. 

תהליך עומק זה לא יכול להסתכם בטיפול אחד, או סדנת סוף שבוע אחת, שפותחת לך את העין השלישית, או מנקה לך את ההילה, אלא הוא מורכב משינוי הדרגתי באורח החיים שלך על מנת להפוך מאדם שמגשש את דרכו באפלה, או רואה מעת לעת את דרכו, לאדם שיודע בבהירות את הצעד הבא בצמיחה שלו, מתוך חיבור הולך ומעמיק עם עצמו ועם בוראו.

אין צורך לעבור שנים של טיפול עד שזוכים לשינוי המיוחל, מכיוון שהוא מתרחש צעד אחר צעד. בכל פעם אנו עושים צעד בתהליך, שבא לידי ביטוי בהטבה וצמיחה מיידיים. כך שהשינוי קורה תוך כדי התהליך ולא בסופו. 

לכן ליווי אישי וקבוצתי באמצעות קריאת הילה רב חושית מתאים לאנשים בעלי רצון לראות תוצאות, שמוכנים להשקיע בתהליך ולא לחסרי סבלנות שמחפשים "זבנג וגמרנו".

הצעד הבא במציאת תשובות לשאלותיך

אם מה שסיפרתי לך כאן מדבר אליך ומצאת שאני מדברת עליך כאדם שיכול להרוויח ממה שיש לי לתת, אני שמחה להזמין אותך לקבל ממני עזרה בגילוי תשובות לשאלות שלך, בנושאים שבוער לך לחולל בהם שינוי מהותי (כגון פרנסה, קריירה, זוגיות, בריאות וכד').

את זה נוכל לעשות במסגרת הליווי שאני מעניקה באמצעות קריאת הילה למשתתפי המחזור הקרוב של סדנת "לחיות מתוך שליחות".

לבחירתך, שלושה מסלולים: ליווי קבוצתי, אישי ואון ליין. 

הסדנה פתוחה עבור כולם, אך כאמור, לא מתאימה לכל אדם והמקומות בה מוגבלים.

 
כדי לדעת האם אוכל לעזור לך אני רוצה לתת לך הזדמנות לערוך איתי שיחת התאמה הדדית בטלפון (ללא תשלום)!

בשלב זה אמורות להיות לך מיליון ואחת שאלות בנושא, כולל ספקות, חששות והתלבטויות, כי מדובר בצעד שהולך לעשות לך ממש מהפכה בחיים ובהשקעה משמעותית של זמן, תשומת לב וכסף.

כדי שנוכל להתייחס לכל מה שצף לך כרגע ברצינות ולעומק… אני רוצה להזמין אותך לשיחת התאמה הדדית איתי (ללא תשלום), בטלפון.

במהלך שיחתנו נוכל:

1. להכיר

2. לברר מה באמת קורה ומה ברצונך שיקרה בנושאים שבהם חשוב לך לחולל שינוי מהותי

3. לגלות מה הצעד הבא שעליך לקחת כדי להגיע למקום שברצונך להיות בו

4. לבדוק האם אני באמת יכולה לעזור לך ובמידה וכן, מהי תכנית העבודה האישית שלנו.

5. במידה ונמצא התאמה הדדית והתלהבות לעשות כברת דרך יחד אשמח לקבל אותך לסדנה ונוכל להתחיל מיד בתהליך.

לקבלת שיחת התאמה – בבקשה לעשות את הצעדים הבאים:

1. לעיין בדף המידע אודות הסדנה (הקישור אליו מחכה לך כאן למטה).

2. להרשם לשיחת התאמה איתי ללא תשלום איתי. ההרשמה מתבצעת בחלונית שבדף המידע. (קישור אליו מחכה לך כאן למטה).

3. למלא את שאלון ההתאמה לסדנה. הוא יפתח בפניך אחרי הרשמתך בדף המידע לשיחת התאמה איתי. בשאלון גם אפשר לכתוב לי כל שאלה, חשש או התלבטות שצפה לך.

אשמח לשוב אליך בהקדם האפשרי ולתאם את מועד שיחתנו.

לפרטים והרשמה לשיחת התאמה איתי – בבקשה ללחוץ כאן עכשיו

אם נראה לך שיש אפילו סיכוי קטן שההזדמנות הזאת,

עשויה לעניין לפחות אדם אחד מקרב יקיריך,

אודה לך על שיתוף המסר הזה אתם דרך לחיצה על כפתור השיתוף.

תודה ויום שמחה!

באהבה,

רונית

2 תגובות

2 תגובות לפוסט “למצוא תשובות לשאלותיך בתוכך – תורת הנגלה”

  1. רחל בקרבתאריך 03 מאי 2016 בשעה 2:31 pm

    מעונינת לקבל עידכון נשמות עתיקות

  2. רונית שפי וולפיןבתאריך 03 מאי 2016 בשעה 3:24 pm

    בבקשה צרי איתנו קשר ישיר והסבירי בדיוק מה את מבקשת: 058 – 6641538

אם אהבתם בבקשה תנו לי לדעת בלחיצה על כפתור הלייק. בנוסף, אשמח לשמוע מה הפקת מתוכן זה ולהתייחס לכל שאלה שיש לך בנושא. את תגובתך בבקשה לרשום עכשיו כאן למטה