מימוש עצמי לפי גיל הנשמה ב6 וחצי דקות

מאת: בשעה 8:54 pm נושאים: Uncategorized

תגדיר/י את המושג "חופש" ואומר לך ב6 וחצי דקות איך תוכל/י להצליח לממש את אהבותייך האמיתיות בכל תחומי חייך, בלי לסבול לפי גיל הנשמה שלך.

 

אני מזמינה אותך להאזין לשיחת רדיו בנושא, שערכה איתי אתמול השדרנית איריס לביא.
להאזנה עכשיו לחץ/י כאן:

 

בין פסח ליום העצמאות נפתח בפנינו חלון הזדמנויות לשכלל את הדרך בה אנו יוצרים חופש בכל תחומי חיינו – חופש כלכלי, מקצועי, זוגי, משפחתי, בריאותי ורוחני . זהו גם זמן נפלא לבחון איך אנחנו יוצרים את כל ה"חופשים" הללו ביתר קלות מאשר בשנה החולפת.

 

איך יראו חייך אם תאפשר/י לעצמך חופש בכל אחד מתחומי חייך (פרנסה, קריירה, זוגיות, משפחה, בריאות, רוחנית וכדומה)? אולי כבר יצא לך לראות את הסטטוס שהעליתי לפייסבוק בנושא: "החופש הגדול ביותר שאני מעניקה לעצמי הוא לא להשאיר את כל האופציות שלי פתוחות (כי זה אומר שאני לא בוחרת בדבר), אלא לבחור להתחייב כלפי אהבותיי האמיתיות בכל תחומיי חיי (מקריירה ועד זוגיות). למענן אני מוותרת על כל אפשרות אחרת". בעקבותיו הוזמנתי להתראיין ברשת ב' בנושא.

 

האם את/ה נשמה ותיקה, בוגרת, צעירה או פעוטה (תינוק)? במהלך הריאיון ברשת ב' ספרתי למאזינים על 4 גישות שונות למושג חופש, שמבוססות על 4 גילאי נשמה: נשמות ותיקות, בוגרות, צעירות ותינוקיות. גיל הנשמה הוא אחד החלקים שהמרכיבים את הפאזל שנקרא "פרופיל הנשמה" של כל אדם. הפרופיל עוזר לנו לזהות ולממש את אהבותינו האמתיות בכל אחד מתחומי החיים בדרכינו הייחודית ובכך גם למלא את תפקידנו בעולם.

 

כשאנו יודעים את התשובות לשאלות הבאות: מהי מהותנו, אילו מתנות אנחנו אמורים להביא לעולם, באיזה אופן אנחנו אמורים לייצר אותן ומה באמת מניע אותנו לעשות זאת? – אז קל לנו להפוך את הידע הזה מחלום למציאות ולוותר על שאר האפשרויות שמגבילות את החופש הזה. 

 

הדו"ח הנרחב שאפרסם בנושא נמצא בשלבי אפייה מתקדמים. כשיהיה מוכן אוציאו מהתנור ואשלח אותו אליך חם וטרי (ממש, ממש, ממש בקרוב…), יחד עם עדכון על שני אירועים מלהיבים בנושא…

 

בינתיים, אשמח לשמוע את תגובתך כאן למטה לראיון איתי ברשת ב' ואשמח להתייחס לשאלותייך.

תודה ולהתראות,

רונית

14 תגובות

14 תגובות לפוסט “מימוש עצמי לפי גיל הנשמה ב6 וחצי דקות”

 1. יוסיבתאריך 27 אפר 2011 בשעה 6:18 am

  רונית שלום

  בכל אדם קיימים חלקים תינוקיים, צעירים, בוגרים וותיקים.
  נכון שאפשר לאפיין אנשים לפי החלק הדומיננטי שלהם, אך כל אדם נמצא בכל תחום בחייו במקום שונה על פני הסקלה בין תינוקיות לותיקות.

  יוסי

 2. רונית שפי וולפיןבתאריך 27 אפר 2011 בשעה 6:45 am

  הי יוסי,

  נכון. אתה צודק. בכולנו קיימים 4 הגילאיים (פעוט, צעיר, בוגר וותיק). אלא שחשוב לזכור ש…אלו רק מטאפאורות לצורך שיחה, למידה, צמיחה ומימוש עצמי. כי ברמה האבסולוטית כולנו אחד. כלומר, כולנו חלקים באותו הבפאזל שניקרא "הבריאה". אבל מכיוון שלי באופן אישי קשה לאכול את הכריך הזה שניקרא "בריאה" בביס אחד, אני עושה את זה בחתיכות קטנות – בביסים. ביס אחר ביס. הביס כמובן משול, במקרה זה לגילאי נשמה. הבנת גיל הנשמה שלי ושל העומדים מולי עוזר לי להקל ולהנעים את מימוש אהבותיי האמיתיות בכל תחומי חיי. מי כסף ועד מודעות. אבל על הרמה היותר פרקטית של העניין במאמר אחר. בקיצור, חלוקות טיפוליגיות (לטיפוסים) נעשות רק לצורך למידה אבל הן אינן האמת לאמיתה. כי באמת אי אפשר לחזיק, אלא רק לחיות אותה. אבל הפראדוקס הוא שעל מנת לחיותה יש לפרקה לגורמים ולהתייחס לכל גורם – לתת לו שם. אז תודה על תגובתך. ו..תהנה מהביסים…

  רונית

 3. רוניתבתאריך 27 אפר 2011 בשעה 11:16 am

  רונית מעניין אותי לדעת איך את יודעת באיזה שלב נמצאת הנשמה
  תודה
  רונית

 4. אילנה הראלבתאריך 27 אפר 2011 בשעה 11:35 am

  רונית שלום.
  נהנתי מאד לשמוע את דבריך ברשת ב' ובפרט מה שאמרת לגבי גיל הנשמה ודרך התיחסותה חיים ולעולם.כמו כן תודה על המאמרים המענינים שלך אותם אני קוראת בענין רב
  השאלה שלי היא מה עושים אם יש כמה תחומי ענין שרוצים בו זמנית לפתח ובאמת קשה לבחור או לוותר בבחינת כולם היו בני
  בתודה
  אילנה

 5. ברכה גולדבתאריך 27 אפר 2011 בשעה 12:10 pm

  רונית,הרצאתך ברדיו נפלאה בעיני,שאלתי כיצד אנחנו יכולים לזהות את הבחירה הנכונה בעבורינו,ולוותר בשמחה על שאר האפשרויות,?
  תודה ברכה

 6. ברכה גולדבתאריך 27 אפר 2011 בשעה 12:14 pm

  רונית, הרצאתך ברדיו נפלאה בעיני,שאלתי,כיצד נוכל לזהותאת הבחירה הנכונה עבורינו,ולוותר בשמחה על שאר האפשרויות?
  בתודה ובברכה

 7. ענתבתאריך 27 אפר 2011 בשעה 12:49 pm

  שלום רונית,
  אהבתי ואוהבת את הדברים שיש לך לומר ושמחה לשמוע עוד. מהרגע הראשון ששמעתי אותך בוובינר (שיעור אינטרנטי) עם אריק פלד, מאפשר בשיטת "העבודה" של ביירון קייטי, התחברתי והיזדהתי מאד עם ההיתנסויות שסיפרת מילדותך, משום הדימיון המדהים להיתנסויותיי. מסתבר שאחד הסימנים לנשמות הותיקות ביותר, הוא עמידה בהתנסויות יוצאות דופן בדרגת הקושי שלהן (לפחות על פי אמות המידה של בני אנוש ממוצעים).

  החוק הוא פשוט: מי שיועד לתת ולתרום יותר לאנושות, מקבל את האימונים/שיעורים/אתגרים הגדולים ביותר! זאת על מנת להעשיר ולהכשיר אותו לנתינה בבוא זמנו.

  סימן נוסף הוא הרצון העז והכן, שלא תמיד מוצאים לו "הסבר רציונאלי", לתת בשמחה מבלי להתעניין בתמורה כלשהי.

  ככל שאת חשה או מזדהה עם הדברים הללו, עלי והצליחי, והעשירי את כל מי שפתוח לקבל את מה שיש לך לתת.

  בתודה ובברכה.

  ענת

 8. מאיהבתאריך 27 אפר 2011 בשעה 8:45 pm

  רונית את מקסימה ממש נשמה טהורה
  , התחברתי מאוד לדברים שלך,כמו מים, אני אשמח לגמוע עוד, וללמוד
  תודה

 9. רונית שפי וולפיןבתאריך 28 אפר 2011 בשעה 1:26 pm

  תודה על תגובותיכם ועל הפרגונים לראיון שנערך איתי ברשת ב'. אתייחס לשאלות שהפנתם אליי כאן בשתי הודעות נפרדות:

  התייחסותי לשאלה הראשונה:"מה עושים אם יש כמה תחומי עניין שרוצים בו זמנית לפתח ובאמת קשה לבחור או לוותר בבחינת כולם היו בני" (שאלתה של אילנה)

  אילנה יקרה,

  לפי השם הפרטי שלך אני יוודעת משו חשוב על פרופיל הנשמה שלך: את נשמה אנושית בגוף א י ש ה!

  לכן, הדבר הבסיסי ביותר במימוש יעדייך בכל תחומי החיים, לפי פרופיל הנשמה שלך , הוא להתייחס לאנרגיה הייחודית של הגוף הפיסי, אשר דרכו את כנשמה אמורה להגשים את עצמך – אנרגיה נשית.

  אילנה, הוכח מחקרית שבניגוד לגברים, נשים מטבען יכולות לבצע מספר מסימות במקביל (להניק, לדבר בטלפון ולבחוש את המרק…). לכן אנחנויכולות גם לממש מספר יעדים במקביל עוד ביתר קלות מגברים.

  אך בעולם שמנוהל כרגע על ידי דומיננטיות גברית אנחנו כנשים חונכנו לחשוב גברי. כלומר: להתמקד בדבר אחד בלבד בכל עת. כך קורה למשל שהמון נשים מוכשרות ואינטגנטיות מוותרות היום על זוגיות למען קריירה ולהפך, כאשר למעשה אין בזה הצדקה וזה אף נוגד את טבען האמיתי.

  על מנת להיות מסוגלת לבצע מספר מסימות במקביל ולהשקיע בטיפוח מספר יעדים בו זמנית יש עלינו הנשים להזרים את האנריה הנשית שלנו במרחב שלנו – את זה אני מלמדת במסגרת תוכנית ליווי לנשים שנקראת "השער השבועי". הקבוצה מלאה כרגע ותפתח למצטרפות חדשות בקרוב.

  בינתיים – חשבי על ניהול חייך מזוית של אישה ודעי שלמעשה בטבעך, לא רק שאת יכולה אלא גם אמורה לממש את עצמך בכל תחומי חייך, בקלות ובהצלחה – בו זמנית בלי לוותרעל אף לא אחד מהתחומים והיעדים.

  בהצלחה

  רונית

 10. רונית שפי וולפיןבתאריך 28 אפר 2011 בשעה 5:53 pm

  התייחסותי לשאלה השנייה: …"כיצד נוכל לזהות את הבחירה הנכונה עבורינו,ולוותר בשמחה על שאר האפשרויות?" (שאלתה של ברכה)

  ברכה יקרה, שלום.

  כאשר אנו לומדים להכיר את פרופיל הנשמה שלנו ולהעזר בו לצורך מימושינו העצמי הוא הופך להיות מצפן המאפשר לנו לדעת מה נכון לנו בכל רגע, שעה, יום, שבוע, חודש ושנה ובכל נושא. אז, כל אפשרות אחרת מעצמה נושרת. אך אם מי שהוא או מה שהוא בכל זאת מאתגר אותנו לרדת מהדרך שלנו בפיתויים כאלה ואחרים אנחנו עוברים תהליך של מבחן אשר רק מעמיק ומחזק את ההכירות שלנו עם פרופיל הנשמה שלנו. ההיכרות המחודשת הזו עם הפרופיל שלנו מעצימה את המחוייבות אל דרכינו ממש כמו שגלי הים המתחכחים המכים בסלע מעצימים את חיטובו והופכים אותו לפסל יפה. החיכוך של המים בסלע עוזר לסל לפסול (לוותר) על המיותר שבו כדי לגלות את היופי והיחוד שבו.

  זה הסוד הקסם הטמון בהכירות עם פרופיל הנשמה שלנו – הוא מוציא אותנו מהשיחה על: "איזה אפשרות מתוך הקיימות טובה לנו" לשיחה אחרת לגמרי: "מה אני באמת רוצה – אם זה קיים אז יופי אם לא אז אצור את זה ודרכי שלי, יש מאין".

  קראת את באדולינה של גבי ניצן? יש שם קטע שהוא מתאר את המלך והמלכה אוכלים פנקייק באמצע המדבר או משו כזה. שווה לקרוא את זה שוב.

  בקרוב אפרסם דוח נרחב יותר בנושא, אערוך שיעור אינטרנטי פתוח בנושא. הקורס שאני מלמדת בו את יסודות פרופיל הנשמה יפתח גם בקרוב.

  בינתיים – שאלי את עצמך: "מה אני באמת רוצה (בין אם זה קיים או "אפשרי" ובין אם לא)" ולא "מה מעדיפה מתוך כל האפשרויות הקיימות"

  בהצלחה

  רונית

 11. עינת אוזברישבתאריך 29 אפר 2011 בשעה 6:46 am

  היי רונית,

  לאחר שמיעת הראיון איתך, אני מבינה שאני נשמה ותיקה, מצד אחד אני יודעת שהידיעה שלי אל מי להתיחס ואל מי לא לפי הגדרת הנשמות , אני חשה עם התחושות שלילגבי האדם שעומד מולי, איך הגוף שלי מגיב אליו, וגם ביחס לשיחה שלי איתו על תגובותיו לגבי השאלות שאני שואלת אותו או נושא שעליו אנחנו מדברים, בעניני שלי על השליחות שלי למה אני כאן בעולם, תמיד עולה בי השאלה, למה האדם שאיתו אני מדברת, בדרך כלל נושא של ילדות, ביחס לתגובתו אני חשה בגופי וזה מאפשר ומעלה בי שאלות מה האדם מולי רצה בילדותו שמחנכיו לא נתנו לו? ואני שואלת כאן הרי כול הנשמות היו ילדים שחוו חויות מעצם לידתם ולאורך גדילתם עד היותם עצמאים גיל 21, לפי עניני שלי אני מבינה שאני צריכה להתיחס לכל הנשמות, או אולי אני טועה בנדון, יותר נכון זו לא שאלה כמו הרצון לדעת על עצמי כנשמה, מהי דרכה לחופש, למה אני מתיחסת (נושא) ולמא אני לא מתייחסת, כלומר לאחר שאדע למה אני מתיחסת אדע למי אני מתיחסת ולמי לא, מהי הדרך המדוייקת בשבילי לגלות? למרות שאני יודעת שאחד הוא לשבת למדיטציה, אני רוצה לדעת יותר, כי כשאני מעלה את נושא האנשים שאני פוגשת ומשוחחת אני מרגישה ושונעת שהאדם מולי נשמה צעירה למשל, יש בי אליה המון חמלה למרות שאני חשה כאב פנימי, כשאני מדברת איתו, החמלה שלי על מה הוא לא קיבל מאימו כשרצה בילדותו, מה היה חסר לו. הרי לכל אחד יש את הזכות לקבל. אני רוצה לדעת אם אני צריכה לעזוב את הרצון שלי לחקור מאיין נובע התנהגותו ומה היה חסר לו, או שמה אני צריכה להתיחס רק למי שנותן לי חופש משמע תחושה טובה בגוף שלי. אולי בעצם השליחות שלי היא לעזור לו לרפא את עצמו, דרך זה שאני מרפא את עצמי מן הכאב שאני חשה? השאלות מרובות ואשמח לקבל תשובות במהרה, כי לפעמים אני אומרת לעצמי כמה זמן עוד נותר לי כדי לחקור ולממש את שליחותי בעולם, כמה זמן אני הגיע לתשובה הסופית והאם יהיה לי זמן להנות מהפרות שלי?

 12. אורליבתאריך 30 אפר 2011 בשעה 9:45 pm

  מאוד מעניין כי אני רואה את עשצי כנשמה ותיקה . לפי הגדרתך . וזה באמת התסכלות מעניינת על החיים .

 13. עינת גבע, מכון אדלרבתאריך 11 מאי 2011 בשעה 4:08 am

  מעניין. כמי שלא מבינה ולא עוסקת בתחום חשבתי לפני האזנה שאני נשמה תינוקת או צעירה. עכשיו אני מבינה שאני נשמה בוגרת.
  רעיון הבחירה (יחד עם הויתורים שכרוכים אליו) מעוגן באחד מחמשת היסודות שאדלר כתב עליהם.
  עינת גבע, מכון אדלר.

 14. אתיבתאריך 22 מאי 2011 בשעה 7:50 am

  מרתק ומחדד דברים,איך יודעים באילו מטרות לבחור מכל המבחר?

אם אהבתם בבקשה תנו לי לדעת בלחיצה על כפתור הלייק. בנוסף, אשמח לשמוע מה הפקת מתוכן זה ולהתייחס לכל שאלה שיש לך בנושא. את תגובתך בבקשה לרשום עכשיו כאן למטה